Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi kapsamında, 12 Şubat 2019 Salı günü Muğla’da gerçekleştirilen danışma toplantısına davetliydik.

Kamu ve STK'lar Arasındaki İşbirliğinin Güçlendirilmesi İçin Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında desteklenen “Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi”, Vehbi Koç Vakfı liderliğinde;

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği,

Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, TED Üniversitesi, Mozaik Foundation ve Social Enterprise UK ortaklığında yürütülmekte.

Proje, sivil toplum kuruluşlarının ve aktif yurttaşların kapasitelerini ve kamu kurumlarıyla diyaloglarını güçlendirecek ‘sosyal girişimcilik ekosisteminin’ geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacak.

Önemi günden güne artan sosyal girişimciliğe yönelik, son yıllarda Türkiye’de çalışmalar yapılmasına rağmen ülkemizdeki potansiyeli gösteren kapsamlı bir araştırmanın bulunmaması nedeniyle bu çalışmanın, sosyal girişimcilerin ihtiyaçlarına yönelik yasal iyileştirmeler ve ekosistemdeki aktörlerin arasındaki iletişimin güçlendirilmesine katkı sağlamasını bekliyoruz.

İki yıl sürecek ağ projesinin başlangıç toplantısında, bölgemizde yer alan sosyal girişimcilerle birarada olmak gerçekten çok keyifli ve verimli oldu.

Biz Sosyal Girişimiz...

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now